Polecana literatura

 

Kompendium wiedzy na temat zachowań agresywnych (ale nie tylko) psów. Książka dla każdego, kto chce rzetelnie i odpowiedzialnie pracować zarówno z trudnymi psami, jak i z psami w ogóle.

Książka przedstawiająca przełomowe odkrycia z różnych ośrodków badawczych na świecie testujących procesy myślowe psów i nie tylko.

Książka, która odpowie na wiele nurtujących pytań, ciekawa, pasjonująca podróż od historii psa aż po psy współczesne, traktująca o ich zachowaniach. W książce przytaczane są ciekawe badania przeprowadzanie na psach.

Pasjonująca i przejmująca opowieść o wilkach, ich relacjach z ludzmi oraz naszym głęboko zakorzenionym, nieuzasadnionym strachu przed nimi. Tę książke pczyta się jednym tchem.

Podstawy pracy z psami o podatnym gruncie emocjonalnym do wystąpienia leków, strachu, zachowań kompulsywnych. Ciekawe rozwiązania podane w zrozumiałej formie.

Książka ucząca poszanowania inności gatunków, budząca pokorę wobec niezmierzalności poziomu ich inteligencji, traktująca o nowym antropomorfizmie - programie rzetelnego, naukowego zmierzenia się z faktem, że jesteśmy nie tyle podobni do zwierząt, co w ścisłym sensie nimi jesteśmy. Czy ja - człowiek - jestem wystarczająco mądry by mieć prawo oceniać mądrość innych gatunków ?

Psy wciąż bardzo intensywnie komunikują się ze sobą nawzajem ale i z nami równierz. Jak zauważyć tak dużą ilość znaków, jak je interpretować ? O psiej mowie ciała opowie Ci właśnie ta, wyjątkowa książka.

Czym jest pies i jak on działa ? Proste pytania, na które Profesor Raymond Coppinger poszukiwał odpowiedzi przez całe swoje życie. Jego obserwacje i badania psów żyjących w stanie dzikim i półdziki w krajach trzeciego świata stanowią źródło dla zrozumienia zachowania psów żyjących w naszych domach. Bardzo wartościowa, niesamowita wiedza i ciekawy punkt widzenia.

Mówi się że "jesteś tym, co jesz" - dlaczego ta zasada miała by dotyczyć tylko nas, ludzi ? Odpowiednia dieta potrafi leczyć psy z wielu trudnych zachowań, zaś złe sposoby żywienia mogą odbijać się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a więc zaburzać naturalną równowagę ich organizmu.

Ludzka hipokryzja to temat rzeka - objawia się ona niemal wszędzie, ale chyba najbardziej w temacie traktowania zwierząt, ich przemysłowej hodowli, marnotrawstwa, konsumenckiego stylu życia dzisiejszego świata i odwracania wzroku od cierpienia zwierząt, które jest spowodowane naszymi rosnącymi i wiecznie nie zaspokojonymi potrzebami...

Jan Fennel w swoich książkach przedstawia bardzo ciekawy, orginalny sposób potrzenia na psy i interpretacje relacji z nimi. Książki napisane przez osobę bardzo empatyczną, spostrzegawczą, traktują o budowaniu relacji z psem w oparciu o wzajemne zrozumienie.

Porozumiewanie się z psem może wychodzić znacznie poza ramy zwykłego wydawania mu komend. Jak dwa tak różne gatunki mogą znaleźć między sobą nić porozumienia? Jak rozmawiać z psem i co psy mówią do nas ? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce,

Przyjazny poradnik dla początkujących opiekunów szczeniąt. Podstawowa wiedza i sposoby jej realizacji. Jak zbudować dobrą relację ze szczeniakim, jak go wychować i przygotować na dorosłość ?

Psy żyją w świecie bezustannie zmieniających się, złożonych zapachów. Książka ta wprowadzi Cię do świata zmysłów Twojego psa, zrozumiesz dlaczego jest on tak wrażliwy na Twoje emocje, spojrzenie i język ciała.

Przyjemny poradnik traktujący o motywacji, wpółpracy i szkoleniu psa, o jego popędach i pragnieniach. Książka ta pozwoli Ci skutecznie uczyć swojego psa a jemu da wielką satysfakcję z pracy z wyedukowanym przewodnikiem.