Ateny - okiem kynologa :) bezdomne psy, towarzyszące bezdomnym ludzom, spokojne, doskonale wkomponowane w środowisko tej wielkiej aglomeracji, niemożliwe jak dobrze odnajdują swoją niszę w tym trudnym świecie. Podziwianie ich naturalności było bardzo przyjemnie, każdy z nich sprawiał wrażanie jakby był zwyczajnie...szczęśliwy. Dostęp do pokarmu, przyjazny klimat i dobre nastawienie społeczności sprzyjają ich życiu.

 

Centrum Pracy z Psem "SONGO" rekomenduje hodowlę użytkowych owczarków niemieckich NAPÓR Pana Karola Pietruchy jako wzorową kuźnię psich talentów. Pan Karol jako osoba niezwykle doświadczona i życzliwa - kopalnia wiedzy, zawsze pomaga przy selekcji i doborze odpowiedniego do naszych wymagań psa - znajdziecie tam psy z inklinacją do tropienia, obrony, stróżowania, wykrywania narkotyków, materiałów wybuchowych jak i wspaniałe psy do ratownictwa oraz wiele innych !!! Ponad 30 lat doświadczenia przekłada się na najwyższych lotów jakość. Hodowla NAPÓR w mojej opinii powinna stanowić wzór dla wszystkich którzy pracują z psami użytkowymi i każdy szanujący się trener powinien odbyć tam pielgrzymkę !!!

 

Na zdjęciu poniżej URA Napór - certyfikowany pies poszukiwawczo-ratowniczy do pracy terenowej w GPR OSP Solarnia - właściciel Mirosław Dubiel - Centrum Pracy z Psem "SONGO"

Na zdjęciu KOR Napór - szkolony pod kątem psa ratowniczo-poszukiwawczego w GPR OSP Solarnia - właściciel Damian Nowacki

Na zdjęciu JER Napór - młody pies szkolny pod kątem psa ratowniczo-poszukiwawczego w GPR OSP Solarnia - właściciel Piotr Badura

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiamy Pyzę

Ta 11 letnia amstaffka , została nowym członkiem naszej ludzko-psiej rodziny.

Prawdopodobnie wyrzucona z samochodu w 2012 roku, ostatnie 5 lat spędziła w schronisku, nie pokazywała się światu, zrezygnowana i smutna leżała w budzie. Na szczęście na jej ślad trafiła Fundacja AST z Warszawy (ta sam dzięki której mamy naszą stafficzkę Barcelonę),która wzięła ją pod swoje skrzydła i znalazła jej wspaniały dom tymczasowy w Gdańsku. Dziś Pyzunia zawitała do nas, damy jej dom stały w którym spędzi swoje stare lata i gdzie, mamy nadzieję, poczuje się kochana przez SWOJĄ RODZINĘ.

Jaka jest ? Cudowna , uwielbia dzieci, psy, dogaduje się z kotami, nie narzuca się, jest grzeczna - psi anioł...dlaczego nikt jej nie chciał ? Nie mam pojęcia...może dlatego że jest stara i nie umie już pobiec za piłką? Może dlatego że musi przyjmować leki ? Może dlatego że ludzie nie chcą adoptować starych psów żeby nie musieć się z nimi zbyt wcześnie żegnać ?

Adoptując Pyzę pragniemy przede wszystkim jej pomóc jak i zwrócić Waszą uwagę na to jak wiele starszych psiaków nadal czeka, z nadzieją w oczach, czeka aż pojawi się ktoś kto da im namiastkę domu, przytuli, pogłaszcze i powie. - Ty jesteś moim psem a ja jestem Twoim człowiekiem, od dziś będziemy razem...

Gdyby każda z osób lubiących nasza stronę na FB podjęła się takiej adopcji....spełniło by się wiele psich marzeń..

http://www.fundacja-ast.pl/

W dniu 18-10-2017 kolejny zespół ratownik-pies z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Solarnia zdał egzamin ratownictwa terenowego stopnia "0" przy pierwszym podejściu !!! Brak zastrzeżeń ze strony komisji ! Brawa dla Damiana Nowackiego i jego partnera o imieniu KOR pochodzącego z hodowli Napór, ich ciężka praca, staranność oraz zaangażowanie przyniosły oczekiwany efekt !!!
 
 

Z dumą informuję że szkolona przez nas KIARA Marshall DOgs zdała pomyślnie testy predyspozycji do pracy psa w straży granicznej a następnie otrzymała atestację psa służbowego zdając egzamin najlepiej z całej grupy !!!

Jestem pewien że w przyszłości pies ten będzie dźwigał na swoich barkach odpowiedzialność za nasze bezpieczeństwo.

Hodowla owczarków belgijskich malinois -  Marshall Dogs to prawdziwa kuźnia psich talentów, gorąco ja polecam !!!