UWAGA!!! UWAGA !!!!

PRZYJMUJEMY ZAPISY NA KOLEJNE KURSY POSŁUSZEŃSTWA 1 i 2 stopnia, RUSZAMY WE WRZEŚNIU !!!

Szkolenie składa się z 8 spotkań po jednym na tydzień i jest zakończone egzaminem.

Ilość miejsc ograniczona !!! Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu.

 

1. Kurs grupowy - Posłuszeństwo i komunikacja pierwszego stopnia

 

Komendy :

Uwaga, do mnie, stój, równaj, zwroty w równaj, noga, siad, waruj

Czas trwania kursu: 8 tygodni (8 spotkań po 1,5 h każde + egzamin)

Koszt: w trybie grupowym 700 zł, w trybie indywidualnym 1000 zł

 

 

 

2. Kurs grupowy - Posłuszeństwo i komunikacja drugiego stopnia

Komendy:

Hartowanie czyli wzmacnianie komend : hartowanie komend - uwaga, do mnie, stój, równaj, zwroty w równaj, noga, siad, waruj + aport, wysyłanie kierunkowe, komenda głos

W programie:

Zajęcia w Zakładzie Karnym w Lublińcu

Zajęcia w formie prelekcji dla dzieci i młodzieży np. w szkole lub na festynie

Zajęcia w Stajni dla koni

Zajęcia w mieście

Czas trwania kursu: 8 tygodni (8 spotkań po 1,5 h każde + egzamin)

Koszt: w trybie grupowym 700 zł, w trybie indywidualnym 1000 zł

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wcześniejszych kursów  - kliknij TUTAJ

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!

 

 

Centrum Pracy z Psem "SONGO" rekomenduje hodowlę użytkowych owczarków niemieckich NAPÓR Pana Karola Pietruchy jako wzorową kuźnię psich talentów. Pan Karol jako osoba niezwykle doświadczona i życzliwa - kopalnia wiedzy, zawsze pomaga przy selekcji i doborze odpowiedniego do naszych wymagań psa - znajdziecie tam psy z inklinacją do tropienia, obrony, stróżowania, wykrywania narkotyków, materiałów wybuchowych jak i wspaniałe psy do ratownictwa oraz wiele innych !!! Ponad 30 lat doświadczenia przekłada się na najwyższych lotów jakość. Hodowla NAPÓR w mojej opinii powinna stanowić wzór dla wszystkich którzy pracują z psami użytkowymi i każdy szanujący się trener powinien odbyć tam pielgrzymkę !!!

 

Na zdjęciu poniżej UKA Napór - suka szkolona pod kątem obrony sportowej IPO - właściciel Łukasz Kwiatek - szkoła dla psów SPARTAKUS K9

 

Na zdjęciu poniżej URA Napór - suka szkolona pod kątem psa ratowniczo-poszukiwawczego - właściciel Mirosław Dubiel - Centrum Pracy z Psem "SONGO"

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z ogromną radością i satysfakcją informuję że absolwent naszej szkoły posłuszeństwa oraz członek naszej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej BYCZEK zdał pierwszy w swoim życiu egzamin Państwowej Straży Pożarnej i dumnie wraz ze swoja przewodniczką Asią kroczą po zdobycie uprawnień do uczestnictwa w realnych akcjach ratujących ludzkie życie. Gratulacje !!!
 
 
 
W dniu 13.02.2016 miałem przyjemność prowadzić wykład dla wolontariuszy i pracowników ze schroniska w Częstochowie. Głównymi tematami były problemy w pracy z psami, zagrożenia i metody radzenia sobie z nimi. Poruszaliśmy też kwestie socjalizacji psów, ich żywienia, panowania nad stadem i wiele innych. Było mi bardzo miło się z Wami spotkać, dziękuję !
 
 
 
24.01.2016  w Centrum Pracy z Psem "SONGO" odbyło się szkolenie dla inspektorów ochrony praw zwierząt z Fundacji Psia Duszka z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa w pracy z psami ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń występujących podczas interwencji.
Dziękujemy że jesteście i chcecie pomagać :)
 
 

W dniu 07.01.2016  odbyło się uroczyste zakończenie 6 tygodniowego kursu podstawowego dla strażaków ochotników w których braliśmy udział przygotowując się do pracy w grupie poszukiwawczo-ratowniczej. Uczestnicy otrzymali świadectwa ukończenia kursu, zaliczenia komory dymowej oraz szkolenia bhp.

Jest to kolejny krok w kierunku stworzenia grupy której zadaniem będzie poszukiwanie zaginionych osób z użyciem psów ratowniczych.

Dodam jeszcze że nasze psy są w stałym treningu i robią znaczne postępy, mamy nadzieję że w przyszłości nasza praca i zaangażowanie pozwolą nam wspólnie ratować ludzkie życie.

III Gala wolontariatu, organizowana przez Staroste Lublinieckiego, Burmistrza Miasta Lublińca, Zakład Karny w Lublińcu, DPS Zameczek oraz Stowarztszenie Przyjaciół Zameczka. Miło nam poinformowac że
Centrum Pracy z Psem "SONGO" otrzymało nagrodę za pomoc w realizowaniu na terenie Zakładu Karnego w Lublińcu programów przyczyniających się do kształtowania poczucia empatii i wrażliwości wśród osadzonych kobiet. W programach tych biorą udział również nasze psy.  Dziękujemy !

W dniu 26.09.2015 miałem przyjemność prowadzić wykład na temat agresji wewnątrzgatunkowej u psów. Podzieliłem się swoimi doświadczeniami z pracy z tym problemem oraz przedstawiłem sens i sposób funkcjonowania ośrodka jaki prowadzę. Dziękuję wszystkim uczestnikom za przybycie i aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz Centrum Edukacji Kynologicznej Psiakademia za zaproszenie mnie do ich poprowadzenia. To był dla mnie zaszczyt. Pozdrawiam

DSCN6685.jpg

MIŁO NAM POINFORMOWAĆ ŻE 

CENTRUM PRACY Z PSEM "SONGO" BIERZE CZYNNY UDZIAŁ W PROGRAMACH

RESOCJALIZACJI SKAZANYCH W ZAKŁADZIE KARNYM W LUBLIŃCU 

"MÓJ PRZYJACIEL PIES" ORAZ "PRZYTUL PSA"

Są to programy resocjalizacji skazanych kobiet poprzez kontakt z psem podnoszący kompetencje społeczne, w zakresie przeciwdziałania agresji i przemocy, sprzyjający przygotowaniu do readaptacji społecznej pt. "Mój przyjaciel pies" .

Główne założenia tego rodzaju oddziaływań polegają na budowaniu prawidłowych relacji z psem, budowaniu poczucia więzi, odpowiedzialności za istoty żywe oraz odczuciu satysfakcji w celu ułatwienia pokonywania oporów przed nawiązywaniem kontaktów z innymi, zmniejszenia konfliktów w grupie współosadzonych a także konstruktywnego wypełniania czasu wolnego.

 

P7011768.jpg

 

 Miłość która (nie)krzywdzi psa.

1) Nie psuj mnie. Dobrze wiem, że nie powinienem mieć tego wszystkiego, czego się domagam. To tylko próba sił z mojej strony.
2) Nie bój się stanowczości. Właśnie tego potrzebuję – poczucia bezpieczeństwa.
3) Nie bagatelizuj moich złych nawyków. Tylko ty możesz pomóc mi je zwalczyć , póki jest to jeszcze w ogóle możliwe....
4) Nie chroń mnie przed konsekwencjami. Czasami dobrze jest nauczyć się rzeczy bolesnych i nieprzyjemnych.
5) Nie zapominaj, że jeszcze trudno mi jest precyzyjnie wyrazić myśli. To dlatego nie zawsze się rozumiemy.
6) Nie bądź niekonsekwentny. To mnie ogłupia i wtedy tracę całą moją wiarę w ciebie.
7) Nie odtrącaj mnie, gdy cię potrzebuje. Może się wkrótce okazać, że zamiast szukać Twojej pomocy, zacznę robić coś głupiego.
8) Nie myśl, że moje lęki są głupie. One po prostu są.
9) Nie bądź ślepy, zrozum że z wiekiem się zmieniam. Wiem, jak trudno dotrzymać mi kroku w tym galopie, ale zrób, co możesz, żeby nam się to udało.
20) Naucz się mojego języka zanim zaczniesz wymagać aby ja zrozumiał Ciebie.

pieski napisy koszulki 3.jpg