KONSULTACJE TELEFONICZNE !!!

Z powodu epidemii koronawirusa wychodzimy na przeciw Waszym potrzebom i uruchamiamy system konsultacji telefonicznych tak, by część z Was nie musiała przejmować się koniecznością przyjazdu na plac szkoleniowy i w komfortowych warunkach mogła porozmawiać ze mną na temat problemów ze swoich psem, planowania jego szkolenia, pracy nad motywacją i odpowiednimi narzędziami komunikacji z nim !!!

JAK TO DZIAŁA ???

1. Dzwonisz do mnie aby umówić się na godzinną konsultacje telefoniczną , mój numer to 601303745 

Jeśli jest konieczność dosyłasz mi wymagane przeze mnie materiały jak np. filmy obrazujące zachowania psa o których chcesz rozmawiać (jest to proste, wystarczy nagrać to na telefonie) itp.

2. W wybranej wspólnie przez nas godzinie oddzwaniam do Ciebie i przeprowadzamy rozmowę na nurtujące Cię tematy związane z psem,

Koszt godzinnej konsultacji : 150 zł płatne przelewem online

 

UWAGA !

Wszystkie pieski i ich przewodników którzy ukończyli u nas co najmniej jeden cykl szkolenia indywidualnego zapraszamy na SZKOLENIE GRUPOWE . Jego celem jest wzmocnienie nabytych przez Was umiejętności w warunkach szkolenia w grupie psów. Szklenie dedykowane dla każdego z Was i na pewno bardzo rozwijające !

Czas trwania : 5 spotkań po 2 h każde, przez 5 kolejnych sobót

Daty spotkań : 16 maja, 23 maja, 30 maja, 6 czerwca, 13 czerwca (soboty)

Godziny : popołudniowe

Koszt : 1000 zł

Zapisy : telefonicznie lub osobiście u mnie

KTO CHĘTNY ??? ZAPRASZAM !!!

W roku 2019 obchodziłem 10-lecie mojej pracy trenerskiej oraz 18-lecie pracy hodowlanej.

Za mną wspaniałe lata zdobywania wiedzy i doświadczeń, wzlotów i upadków, poznawania świetnych ludzi i psów, chwile pełne wzruszeń, sukcesów ale i niepewności oraz pytań.

Dziękuję Wam Wszystkim że mogę robić w swoim życiu to co kocham !!!

Centrum Pracy z Psem "SONGO" rekomenduje hodowlę użytkowych owczarków niemieckich NAPÓR Pana Karola Pietruchy jako wzorową kuźnię psich talentów. Pan Karol jako osoba niezwykle doświadczona i życzliwa - kopalnia wiedzy, zawsze pomaga przy selekcji i doborze odpowiedniego do naszych wymagań psa - znajdziecie tam psy z inklinacją do tropienia, obrony, stróżowania, wykrywania narkotyków, materiałów wybuchowych jak i wspaniałe psy do ratownictwa oraz wiele innych !!! Ponad 30 lat doświadczenia przekłada się na najwyższych lotów jakość. Hodowla NAPÓR w mojej opinii powinna stanowić wzór dla wszystkich którzy pracują z psami użytkowymi i każdy szanujący się trener powinien odbyć tam pielgrzymkę !!!

 

URA Napór - certyfikowany pies ratowniczy specjalizacji terenowej służący w GPR OSP Solarnia

KOR Napór - certyfikowany pies ratowniczy specjalizacji terenowej służący w GPR OSP Solarnia

JAWA Napór - suka szkolna na psa ratowniczego w GPR OSP Solarnia

JUKA Napór - suka szkolna na psa ratowniczego w GPR OSP Solarnia

NESI Napór - suka szkolna na psa ratowniczego - przewodnik Michał Bajur

 

 

CZAN - pies którego miałem ogromną przyjemność wychowywać i szkolić począwszy od wieku szczenięcego, ruszył od nas na głębokie i szerokie wody. Jego prywatnym opiekunem został zawodowy strażak Piotr.
 
Razem będą szkolili się, tak, aby w przyszłości zostać zespołem ratowniczym przewodnik-pies. Będą wspólnie służyć w Specjalistycznej Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.
 
Mamy wielką nadzieję że ten duet dzięki swojej ciężkiej pracy będzie mógł kiedyś nieść pomoc osobom poszukiwanym podczas katastrof budowlanych i zaginięć w terenie naturalnym.
 
 
Oficjalnie mogę się już pochwalić że Centrum Pracy z Psem "SONGO" bierze udział w projekcie tworzenia jednostki w ramach Wojsk Obrony Terytorialnej o nazwie - Grupa Poszukiwawczo Ratownicza K9 WOT z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
  Jednym z jej z zadań będzie wspomaganie pracy policji oraz straży pożarnej podczas akcji poszukiwawczo-ratowniczych. Jest to pilotażowy, pierwszy tego typu projekt na skalę kraju.
Moja rola polega na wyszkoleniu przyszłej instruktorki szkolenia psów - Moniki Krasińskiej - Ligejki, która docelowo będzie odpowiedzialna za treningi z przewodnikami i ich psami ratowniczymi wcielonymi do jednostki WOT.
Mamy za sobą już pierwsze etapy pracy, szkolimy się dalej, trzymajcie kciuki !
Foto DWOT
 
 
 
Monika i jej czworonożny kompan Morgan zdali swój pierwszy w życiu egzamin stopnia 1 ratownictwa terenowego i tym samym uzyskali prawo do uczestnictwa w akcjach poszukiwawczych w kraju i poza jego granicami ! Dodam też że ten zdolny zespół ma zdany prestiżowy egzamin IRO na poziomie RH-FL V czyli dla psa poszukiwawczego w terenie. Rozpiera mnie duma że mogę z nimi pracować !
 

W dniu 13.10.2018 odbyły się prestiżowe zawody psów ratowniczych:  Praktický závod III.ročník , u naszych Czeskich sąsiadów, na które wybrały się druhna Monika Garyga z Morganem, druhna Kaja Chudalewska z Shamem oraz druh Damian Nowacki z Korem, reprezentując dumnie GPR OSP Solarnia.
Zawody składały się z dwóch etapów, próby terenowej oraz próby gruzowiskowej, która dodatkowo wymagała pokonania stanowisk wysokościowych przewodnika wraz z psem.
Zmagania zakończyły się ogromnym sukcesem!!
I miejsce podium zajął Damian i Kor,
III miejsce zajęła Monika i Morgan,
Kaja z Shamem zajęli 6 miejsce.

W sumie w zawodach startowało 16 zespołów z Czech, Słowacji i Polski.

II miejsce podium również objęła polska przewodniczka psów ratowniczych, zaprzyjaźniona, Anna Hermińska.

Zawody zostały zorganizowane na bardzo wysokim poziomie! Bardzo dziękujemy za tak fantastyczne wydarzenie!

Damian, Monika i Kaja dziękujemy za tak godną reprezentację! Jesteśmy z Was dumni!!

 

 
W dniach 27-29.04.2018 z okazji Międzynarodowego Święta Psa Ratowniczego została zorganizowana duża impreza - PIERWSZE OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY PSÓW RATOWNICZYCH O PUCHAR ZAGINIONEGO GRZYBIARZA.
Głównym organizatorem była nasza kochana OSP Solarnia.
Na trzydniowych zawodach zjawiło się około 40 zespołów ratownik-pies z całej Polski. Obecne były radio i telewizja. Echo tej imprezy rozeszło się na cały kraj.
 
Miałem wraz z Urką ogromną przyjemność reprezentować naszą GPR OSP Solarnia w grupie psów zaawansowanych czyli posiadających certyfikację upoważniającą do udziału w akcjach ratowniczych w kraju i poza jego granicami. Zespołów w tej grupie było 20, była to najliczniej reprezentowana konkurencja.
 
Zespoły czekała próba nocna gdzie należało odnaleźć dwóch ukrytych pozorantów w trudnym terenie leśnym o wielkości 5ha, w czasie 20 min oraz próba dzienna gdzie w tym samym czasie trzeba było znaleźć 3 osoby na 5ha.
 
Sędziom zawodów był wybitny czeski specjalista od psów ratowniczych - Ladislav Kletenský , oceniał on prace zespołów ratownik-pies, zachowanie podczas poszukiwań, taktykę obieraną w pracy oraz zaangażowanie psa.
 
Wraz z Urką zajęliśmy w tych zawodach 2 lokatę oraz dostaliśmy wyróżnienie specjalne od sędziego za, jak to usłyszałem "najlepszego psa na zawodach". Cieszy mnie fakt tak dobrego wyniku, docenienia naszej pracy przez wybitnego specjalistę a przede wszystkim to że Ura znów udowodniła swoją wartość odnajdując wszystkich pozorantów w wyznaczonym czasie, a samo to było już sporym wyzwaniem. Stanie na podium wśród często dużo bardziej doświadczonych przewodników i ich psów był dla mnie i Urki prawdziwym zaszczytem :)
 
Smaku dla mnie jako trenera dodaje fakt że zaraz za nami, na lokacie trzeciej uplasowali się Karolina z Enzo a więc wyjątkowo zdolny zespół który miałem zaszczyt wielokrotnie konsultować i pomagać im w szkoleniach :)
 
Dziękuję Wszystkim którzy nam kibicowali i wspierali mnie na tyle mocno że mimo skręconego kolana zdecydowałem się podjąć wyzwanie zawodów.
 
 

Z dumą informuję że szkolona przez nas KIARA Marshall DOgs zdała pomyślnie testy predyspozycji do pracy psa w straży granicznej a następnie otrzymała atestację psa służbowego zdając egzamin najlepiej z całej grupy !!!

Jestem pewien że w przyszłości pies ten będzie dźwigał na swoich barkach odpowiedzialność za nasze bezpieczeństwo.

Hodowla owczarków belgijskich malinois -  Marshall Dogs to prawdziwa kuźnia psich talentów, gorąco ja polecam !!!